Fun & Video

Njihuni me kafshën më të vetmuar në planet (Video)

Autori: Gazeta inFokus 12:06 | 02 May 2017
Jeta e egër e planetit tonë shpesh herë tregon çastet më të veçanta të kafshëve, shkruan lajmi.net

Breshka George është kafsha më e vetmuar në tërë planetin, si dhe e vetmja e llojit të saj.

Ajo është një breshkë gjigante e cila jeton vetëm në një pjesë të ishullit. Njeriut që ia sjell ushqimin, e respekton duke e ngritur kokën lart, duke e shikuar, sikur për t’i thënë se është mirë.

Shikojeni videon më poshtë për t’u njohur me të.

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera