Lajme

Njësia Speciale e Policisë bëhet gati të largohet nga veriu

Autori: Gazeta inFokus 08:38 | 02 October 2021

Janë bërë trembëdhjetë ditë që nga vendosja e barrikadave dhe Njësisë Speciale në pikën kufitare Jarinjë dhe Bernjak.

Pas tensionimit të situatës të mërkurën në Bruksel janë takuar palët nga Kosova dhe Serbia për arritjen e një marrëveshjeje.

Në këtë marrëveshje është paraparë që lirohen rrugët nga serbët të cilët barrikaduan dy pikat kufitare, Jarinjë dhe Bërnjak si dhe largimi i Njësisë Speciale të Kosovës nga veriu.

Më poshtë gjeni pamjet e Njësisë Speciale të Kosovës e cila bëhet gati që të largohet nga veriu. /Gazeta Infokus/

Të tjera