Lajme

Njeriu i Trump sjell mesazhin amerikan për dialogun Kosovë – Serbi liderëve në Kosovë, këta zgjedhin heshtjen

Autori: Halil Berisha 17:11 | 09 October 2019

Takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë – Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, ambasadorin Richard Grenell kanë përfunduar.

Ky i fundit është takuar me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin, e më pas me shefin e AAK-së, Ramush Haradinajn, shkruan gazeta inFokus.

E ashtu si kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, as Veseli e Haradinaj nuk u prononcuan për media.

Ndërsa, veç tyre, Grenell u takua gjatë ditës edhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi./Gazeta inFokus/

Të tjera