Lajme

Një vrimë e madhe në një makinë tronditi autoritetet franceze se çfarë mund ta ketë shkaktuar

Autori: Gazeta inFokus 12:33 | 21 November 2023

Policia franceze ka mbetur e tronditur nga një vrimë e madhe në çatinë e një makine – dhe beson se një meteorit mund ta ketë shkaktuar.

Zjarrfikësit u thirrën në një incident në Strasburg në orët e para të mëngjesit të së hënës pas raportimeve për një makinë që ishte përfshirë nga zjarri.

Me të mbërritur ata vërejtën një vrimë 50 centimetra të gjerë në çatinë e një makine derisa një dritare ishte thyer.

-Advertisement-

Fatmirësisht askush nuk ishte brenda në atë kohë.

Autoritetet nuk arritën ta kuptonin se çfarë kishte ndodhur saktësisht pasi nuk gjetën shenja të meteoritit por mund të ketë indikacione për një gur të ngjashëm.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
UNI-Universum International College ofron qasje në arsim global për studentët kosovar

Të tjera