Lajme

Një person në Zubin Potok shfaqet me një bluzë me mbishkrime përçarëse

Autori: Gazeta inFokus 09:12 | 15 October 2023

Një person në Zubin Potok është shfaqur me një bluzë me mbishkrime përçarëse dhe të urrejtjes.

Në raportin e policisë bëhet e ditur se bluza dhe thika janë sekuestruar, ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

“Njësia policore gjatë patrullimit ka ndaluar një veturë të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar. Gjatë legjitimimit njësia policore ka vërejtur se i dyshuari kishte të veshur një bluzë me mbishkrim përçarës dhe të urrejtjes, si dhe gjatë kontrollit në veturë është gjetur një thikë”.

-Advertisement-

“Bluza dhe thika janë sekuestruar, ndërsa i dyshuari pas inicimit të rastit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet tutje në raport.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Presidenti i UNI z. Alejtin Berisha, folës mbi temën “Women’s Role in Artificial Intelligence Development” në DOKUTECH, edicioni i 11-të

Të tjera