Lajme

Një i vdekur dhe tre raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve

Autori: Gazeta inFokus 15:31 | 05 December 2021

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se në 24 orët e fundit nga 1563 testime të kryera janë konfirmuar 3 raste të reja me COVID-19.

Gjatë 24 orëve është shënuar një rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 4 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.828.

Të tjera