Lajme

Një i vdekur dhe 21 raste të reja me Covid-19 për një ditë në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 14:10 | 05 September 2022

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar edhe 21 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkruan Gazeta Infokus.

Në 24 orët e fundit është regjistruar një rast i vdekjes.

Ndërkaq, nga ky virus janë shëruar 88 pacientë.

Derisa numri i rasteve aktive është 589./Gazeta Infokus/

Të tjera