Lajme

Një i arrestuar dhe një i plagosur në veri

Autori: Gazeta inFokus 12:17 | 13 October 2021

Një person është arrestuar dhe një tjetër është plagosur gjatë situatës së krijuar në veri, shkruan Gazeta Infokus.

Kështu kanë njoftuar mediat serbe ku thonë se personi i arrestuar është dërguar në stacionin Policor për intervistim.

Ndërsa kjo situatë e tensionuar është krijuar për shkak të aksionit të Njësisë Speciale të Kosovës për kontrabandimin e mallrave.

Ndryshe, policia përveç në veri ka ndërmarrë aksion edhe në Pejë, Prishtinë si dhe në Mitrovicë të Jugut./Gazeta Infokus/

Të tjera