Lajme

Një ditë pas dështimit të negociatave, Rama takim me Metën

Autori: Gazeta inFokus 10:35 | 26 April 2017

Krerët e maxhorancës, Edi Rama dhe Ilir Meta janë takuar këtë paradite, një ditë pas dështimit të negociatave nga zyrtarët ndërkombëtarë.

Takimi ka nisur rreth orës 09.30, ku është parë kryeministri Rama që ka hyrë në zyrën e aleatit të tij në qeveri.

Negociatat mes qeverisë dhe opozitës, me ndërmjetësimin e Parlamentit Europian, nuk ia dolën që të ulnin bashkë në një tryezë dialogu Edi Ramën dhe Lulzim Bashën.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera