Lajme

Një deputete e PDK-së i bashkohet VV-së

Autori: Gazeta inFokus 18:44 | 04 April 2021

Është duke u mbajtur seanca e Kuvendit për zgjedhjen e Presidentit, ku tashmë ka filluar raundi i dytë i votimit të kandidatëve, Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta, shkruan Gazeta Sinjali.

Por, ajo çka është parë në këtë sallë se deputetja e PDK-së, Adelina Grainca, ka hyrë në Kuvend së bashku me kreun e VV-së, Albin Kurti.

Kanal 10 ka raportuar se ajo tashmë iu është bashkuar Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvend.

Të tjera