Lajme

Një delegacion zviceran sot viziton Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 06:55 | 08 September 2022

Grupi i Miqësisë me Zvicrën i Kuvendit të Republikës së Kosovës sot pret në takim një delegacion nga Parlamenti i Zvicrës Takimi fillon në orën 11:00 dhe mbahet në Kuvendin e Kosovës, raporton RTKlive.

Ndryshe Kosova dhe Zvicra kanë bashkëpunim në shumë fusha. Edhe diaspora e Kosovës që është njëra ndër më të mëdhatë që jeton në shtetin helvetik është urë lidhëse mes Kosovës.

Të tjera