Lajme

Një burrë i dehur futet në stacionin policor në Shtërpcë, arrestohet nga policia

Autori: Gazeta inFokus 10:34 | 22 November 2021

Policia në Ferizaj ka bërë të ditur se dje rreth orës 16:20 në Shtërpcë, një person me inicialet D.S i moshës 46 vjeçare, ka tentuar të futet në stacionin policor në Shtërpcë, pa leje të policisë dhe pa ndonjë arsye, duke penguar në kryerje të detyrës dhe ofenduar policin në portën hyrëse të stacionit policor, përcjell Gazeta Express.

Sipas policisë, të njëjtin e kanë arrestuar dhe e kanë shoqëruar në stacionin policor.

“I njëjti pasi është testuar me alkool test ka rezultuar se ishte i dehur me 2.51 promila. Me vendim të Prokurorit nga Prokuroria Themelore e Ferizajt është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura tjera hetimore”, është thënë për media.

Të tjera