Lajme

Nishani nderon me Dekoratën “Nder i Kombit” Luan dhe Shkëlzen Haradinajn

Autori: Gazeta inFokus 18:22 | 13 May 2017

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Buajr Nishani ka vizituar familjen Haradinaj, ku pasi bëri homazhe dhe nderoi kujtimin e sakrificat sublime të bijve dhe burrave të kësaj dere liridashëse dhe atdhetare, vlerësoi me Dekoratën “Nder i Kombit” heronjtë e lavdishëm të luftës çlirimtare: luftëtarët e orëve të para për lirinë e Kosovës, organizatorët, prijësit dhe frymëzuesit në rrugën e lirisë së Kosovës, Luan dhe Shkëlzen Haradinajn.

Presidenti Nishani, gjatë qëndrimit në Kosovë është shpallur “Qytetar Nderi” në Gjilan, Drenas dhe Prizren.

Rëndësia e Gjuhës Angleze në aspektin profesional

Të tjera