Lajme

Niset Albin Kurti për gurbet

Autori: Gazeta inFokus 09:41 | 14 February 2020

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, këtë të premte është nisur për në, Konferencën e Munihut në Gjermani, njofton gazeta inFokus.

Në këtë takim po merr pjesë edhe Hashim Thaçi, ku pritet të diskutohet për sigurin.

Shtetet e Bashkuara po dërgojnë një delegacion të madh në Munih, përfshirë Sekretarin e Mbrojtjes Mark Esper dhe Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo.

Në këtë konferecë pritet të realizohet ede takimi i parë i Albin Kurtit kryeministrit të Kosovës dhe Aleksandar Vuçiq, presidentit të Serbisë./ Gazeta inFokus/

Të tjera