Lajme

Nis votimi për zgjedhjen e presidentit të ri (LIVE)

Autori: Gazeta inFokus 17:41 | 28 April 2017

Pak momente më parë nisi edhe raundi i katërt për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, ku kandidatura e vetme e propozuar nga mazhoranca është ajo e kreut të LSI-së, Ilir Meta.

Pas verifikimit të kuorumit 88 deputetë do të jenë pjesë e votimit.

Ndërsa komisioni i verifikimit të procesit do të jetë Musa Ulqini, Sekretar dhe Vangjel Tavo anëtar, Arben Ristani anëtar.

-Advertisement-

Në mungesë të opozitës Ristani nuk do të jetë pjesë e komisionit.

I pranishem në votim, edhe pse ka deklaruar voten kunder eshte edhe deputeti Ben Blushi dhe kolegia e tij nga LIBRA, Mimoza Hafizi.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BLACK FRIDAY ME ZBRITJE DERI 70%

Të tjera