Lajme

Nis votimi për Presidentin shqiptar, Rama i jep dorën kandidatit Bajram Begaj

Autori: Gazeta inFokus 18:39 | 04 June 2022

Teksa po përgatitet Komisioni për zgjedhjen e presidentit shqiptar, kryeministri Edi Rama është ngritur nga karrigia për të takuar kandidatin për president, Bajram Begaj.

Në pamje duket momenti kur Rama shkon pranë vendit ku po qëndron Begaj dhe i jep dorën.

Pasi i dha dorën kandidatit për President, kreu i qeverisë është ulur pranë Orlando Rakipit, djalit të Aqif Rakipit, i cili është futur në listën e zezë të SHBA-ve për korrupsion. /abcnews.al

Të tjera