Lajme

Nis seanca për rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Autori: Gazeta inFokus 12:35 | 15 May 2024

Ka nisur seanca në rastin e Oliver Ivanoviqit. Të akuzuar në këtë proces gjyqësor janë: Nedeljko Spasojeviq, Marko Rosic, Rade Basara, Dragisha Markoviq, Silvana Arsoviq dhe Zharko Jovanoviq.

Ata ngarkohen me veprën ‘krim i organizuar/vrasje e rëndë’. Nedeljko Spasojevic akuzohet se si polic hetues në stacion e policisë në veri të Mitrovicës ka bashkëpunuar me të dyshuarit të cilët kanë kryer vrasjen e rëndë.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera