Lajme

Nis punën Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi, i udhëhequr nga Kurti

Autori: Gazeta inFokus 19:13 | 14 September 2022

Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi, ka mbajtur mbledhjen e parë pas formimit nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Këtë Komision, e udhëheq kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ndërsa anëtarë janë ministra të kabinetit qeveritarë dhe përfaqësues nga institucionet shëndetësore, transmeto EO.

Ky Komision, u kritikua nga opozita, me ç’rast e konsideruan si “ministri nën hije”

Të tjera