Fokus

Nis protesta në Drenas (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 12:04 | 08 February 2019

Nën thirrjet “Po du msus jo përdhunus”, ka nisur protesta para shkollës “Skënderbeu” në Drenas.

Protestës i janë bashkangjitur nxënës të shkollës së Drenasit, si dhe aktivistë nga qytetet e Kosovës, shkruan inFokus.

Në protestë ka dalë edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, i cili ka thënë se do të flasë për media pas protestës.

Protesta “Pro mësimit, jo përdhunimit”, më pas do të vazhdojë drejt stacionit policor të Drenasit.

Protestës i janë bashkangjitur edhe disa mësimdhënës.

Të tjera