Lajme

Nis grubullimi i qytetarëve për marshin në përkrahje të ish-krerëve të UÇK-së

Autori: Gazeta inFokus 12:46 | 02 April 2023

Të dielën e 2 prillit në sheshin Zahir Pajaziti, kanë nisur që të tubohen qytetarë të cilët do të marshojnë për drejtësisë.

Ndërsa këtë marsh e ka organizuar iniciativa “Lira Ka Emër” por ky marsh është përkrahu edhe nga shumica  e partive politike në Kosovë nga Partia Demokratike Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje.

Gjithashtu mobilizimi është thuaj se gjithëpopullor se është duke u bërë në mënyrë të organizuar transportimi i qytetarëve drejt Sheshti Zahir Pajazit.

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera