Ekonomi

Ngritja e përditshme e çmimeve shqetësim madhor për qytetarët

Autori: Islam Morina 18:29 | 04 December 2021

Ngritja e përditshme e çmimeve ka shqetësuar qytetarët, sidomos tash që edhe festat e fundvitit po afrojnë.

Ata shprehen të brengosur për ngritjet e çmimeve në prag të festave, por ajo që i druhen më së shumti është se çmimet po ngritën në mënyrë enorme dhe ky trend mund të vazhdojë gjatë tërë vitit, shkruan Gazeta Infokus.

Kurse Selatin Kaçaniku shprehet brengosur për 30% të popullatës që jetojnë në varfëri të thellë, duke thënë se mbase ndonjë organizatë humanitare do ta ndihmojë ndonjërën nga to, por që të tjerat familje me varfëri të madhe do të struken në buxhetin e tyre social./Gazeta Infokus/

Të tjera