Lajme

Ngritet aktakuzë ndaj katër personave për veprën penale “Shpërlarje të parave”

Autori: Gazeta inFokus 15:51 | 18 November 2020

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë për shkak të  veprës penale “Shpëlarja e parave” kundër të pandehurve me iniciale B.T, Q.T, A.T dhe J.T, shtetas të Republikës së Kosovës.

Përmes njoftimit është bërë e ditur se aktakuza është ngritur për shkak se është vërtetuar dyshimi i bazuar mirë, se të pandehurit në bashkëveprim kanë kryer veprën penale “Shpëlarja e parave”, nga neni 302 të KPRK-së dhe ligjit nr. 05/L96 neni 56 paragrafi 1.1 dhe 1.2 lidhur me nenin 28 dhe 31 të KPRK-së./Gazeta inFokus/

Të tjera