Lajme

Ngjarjet e paralajmëruara për sot

Autori: Gazeta inFokus 08:12 | 03 July 2021

Njoftimi me ngjarjet për ditën e sotme:

– Mbahet konventa e dhjetë e Partisë Demokratike të Kosovës për zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë. (Hotel Emerald, ora 9:30)

– Shoqata “Miqtë e Amerikës”, bashkë me Agjencinë e Menagjimit Emergjent nisin aktivitetin për ngritjen e flamurit të ri të dërguar enkas nga SHBA-ja për nder të 4 korrikut, 243 vjetorit të Pavarësisë së SHBA-së (Sheshi Bill Klinton, ora 10:30)

– Qendra për Art dhe Komunitet më 3-6 korrik do të realizojë aktivitetin e parë në kuadër të projektit “ArtEd – Rritemi përmes artit në arsimim – Fuqizimi i 20 klubeve teatrore në shkollat kampione”. (Etno Kompleksin e fshatit Kukaj)

Të tjera