Sport

“Ngjarje të tmerrshme…”, përleshje në gjysmëfinalen Ponte – Peja, disa të lënduar

Autori: Gazeta inFokus 18:25 | 04 May 2021

Në FIVE STAR Superligën e Kosovës është duke u zhvilluar gjysmëfinalja në mes Ponte Prizrenit dhe Pejës, shkruan Sinjali Sport.

Në përfundim të pjesës së parë ka ndodhur një incident, ku ka edhe të lënduar njofton klubi pejan përmes “Facebook”.

Njoftimi i plotë i klubit “verdhezinjë” pa ndërhyrje:

Ngjarje te tmerrshme ne perfundim te pjeses se pare!

Deri sa ekipa ishte duke u larguar drejt deshtoreve per pushimin e pjeses se pare, shikuesit dhe nje pjese e stafit e lojtareve te ekipes vendase na jane versulur si me keq ndaj ekipes tone.

Ka edhe te lenduar nga kjo perleshje!

Të tjera