Lajme

Nga shirat e rrëmbyeshëm çahet rruga fushore në Nagac të Rahovecit

Autori: Islam Morina 11:45 | 17 September 2022

Shirat e rrëmbyeshëm të 24 orëve të fundit kanë shkaktuar vërshime gjithandej Kosovës, por nga raportimet nga terreni duket se Gjakova dhe Rahoveci janë më të vërshuarat, raporton Gazeta Infokus.

Nga shirat e rrëmbyeshëm edhe një rrugë fushore në Nagac të Rahovecit ka pësuar një çarje të thellë.

Pamjet e publikuara nga RahoPress, e tregojnë gjendjen dhe dëmtimet e rënda që ka pësuar kjo rrugë./Gazeta Infokus/

Të tjera