Lajme

Nga LDK reagojnë pas përleshjes fizike të kandidatëve të VV-së e PSD-së

Autori: Gazeta inFokus 23:38 | 11 September 2019

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas përleshjes fizike të Haki Abazit nga Vetëvendosje dhe Dardan Molliqajt nga Partia Socialdemokrate.

Ai ka përfituar nga ky rast për të vlerësuar se LDK është model tjetër prej subjekteve të tjera politike.

“Derisa të tjerët fyhen, shahen, rrahen e gulçojnë, Vjosa, me urtësi, me mendje e me ide plot, shpalosi fotografinë e Republikës që ëndërrojmë. Këta jemi ne.Kështu janë ata.”, ka thënë kandidati për deputet i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Të tjera