Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 15:03 | 22 February 2021

IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 260 raste të reja me COVID-19, shkruan Gazeta Infokus.

Ndërkohë 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 109 raste, Pejë 27 raste, Gjakovë 17 raste, Fushë-Kosovë 13 raste, Mitrovicë 13 raste, Lipjan 12 raste, Prizren 10 raste, Gjilan 7 raste, Ferizaj 6 raste, Istog 6 raste, Rahovec 5 raste, Suharekë 5 raste, Vushtrri 5 raste, Klinë 4 raste, Skenderaj 4 raste, Drenas 3 raste, Obiliq 3 raste, Podujevë 3 raste, Deçan 2 raste, Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Kamenicë, Malishevë dhe Ranillug”, thuhet në njoftim.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 190 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 58.359 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.706./Gazeta Infokus/

Të tjera