Lajme

Nga këto komuna janë 279 rastet e reja me COVID-19

Autori: L Abazi 15:06 | 14 January 2021

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë publike rastet e reja me COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 4 raste të vdekjes dhe 279 persona kanë rezultuar pozitivë dhe 441 pacientë janë shëruar.

Prishtina është komuna me më së shumti raste ku kanë rezultuar 77 raste pozitive brenda 24 orëve. Pas kryeqytetit është Podujevë 32 raste, Mitrovica 28, shkruan Gazeta inFokus.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 77 raste, Podujevë 32 raste, Mitrovicë 28 raste, Pejë 19 raste, Gjilan 16 raste, Ferizaj 15 raste, Vushtrri 13 raste, Shtime 9 raste, Fushë-Kosovë 8 raste, Kamenicë 7 raste, Obiliq 6 raste, Suharekë 6 raste, Viti 6 raste, Drenas 5 raste, Klinë 5 raste, Lipjan 5 raste, Malishevë 4 raste, Prizren 4 raste, Istog 3 raste, Skenderaj 3 raste, Hani i Elezit 2 raste, Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Dragash, Graçanicë dhe Kaçanik”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së. /Gazeta inFokus/

Të tjera