Lajme

Nga “hetim i vdekjes” në “vrasje nga pakujdesia”, arrestohet një person për një rast të ndodhur në shkurt në Pejë

Autori: Gazeta inFokus 09:54 | 20 May 2023

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje ka arrestuar një burrë, si të dyshuar lidhur me një rast që ka ndodhur në shkurt të këtij viti në fshatin Levoshë të Pejës.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se ka ndryshuar cilësimi i veprës nga “hetim i vdekjes” në “vrasje nga pakujdesia”.

I dyshuari është liruar pas intervistimit.

“Fsh. Levoshë, Pejë 04.02.2023, 11:43. Me datën 19.05.2023 është arrestuar një mashkull  kosovar si i dyshuar lidhur me rastin. Po ashtu në konsultim me prokurorin është ndryshuar cilësimi i veprës nga hetim i vdekjes në vrasje nga pakujdesia. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera