Lajme

Nga fillimi i pandemisë vdiqën 2 mijë e 974 kosovarë

Autori: Gazeta inFokus 16:37 | 23 October 2021

16 raste të reja dhe asnjë viktimë, është bilanci i sotëm i koronavirusit në Kosovë.

Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë kanë vdekur gjithësej 2 mijë e 974 persona nga COVID-19, shkruan lajmi.net.

Po ashtu, nga kjo periudhë janë konfirmuar gjithësej 160 mijë e 622 raste.

Ndërkaq janë shëruar 157 mijë e 184.

Të tjera