Lajme

Nga Covid-19 në gjithë botën 1 milionë e 300 mijë persona të vdekur

Autori: Gazeta inFokus 18:24 | 18 November 2020

1 milionë e 348 mijë e 990 persona, raportohet të kenë vdekur si pasojë e virusit COVID-19 në botë.

Sipas faqes së statistikave worldometrs.info, 56 milionë e 226 mijë e 800 persona janë infektuar me këtë virus, ndërsa 39 milionë e 148 mijë e 805 janë shëruar.

Amerika prinë me numrin më të madh të rasteve të infektuara, me gjithsej 11 milionë e 718 mijë e 247 të infektuar, si dhe 254 mijë e 616 viktima.

Pastaj India me 8 milionë e 925 mijë e 467 të infektuar ndërsa 131 mijë e 130 të vdekur, dhe Brazili me 5 milionë e 912 mijë e 903 të infektuar dhe 166 mijë e 847 të vdekur.

Të tjera