Lajme

Nga 33 mijë vota të diasporës, LVV merr mbi 26 mijë prej tyre

Autori: Gazeta inFokus 10:33 | 03 March 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 09:00, janë numëruar 33 mijë e 488 vota të diasporës.

Në bazë të tabelës së publikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, më së shumti vota ka marrë Lëvizja Vetëvendosje, pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Vetëvendosje deri tash ka marrë 26 mijë e 79 vota, LDK’ja ka marrë 2 mijë e 829 vota dhe PDK’ja 2 mijë e 486 vota./Gazeta inFokus/

Të tjera