Lajme

Netanyahu falënderon të gjitha shtetet që kanë mbështetur Izraelin, mungon Kosova por jo Shqipëria

Autori: Gazeta inFokus 11:13 | 16 May 2021

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka falënderuar të gjitha shtetet që e kanë mbështetur Izraelin në trazirat që po i ka me Hamasin.

Në listën e shteteve që ka falënderuar është Shqipëria, por mungon Kosova, transmeton Indeksonline.

Deri më tani kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidentja, Vjosa Osmani ende nuk kanë dal me ndonjë qëndrim rreth konfliktit mes Izraelit dhe Palestinës.

Flamuri i Shqipërisë është vendosur menjëherë pas atij të ShBA-ve .

Të tjera