Lajme

Nesër temperatura deri në 24 gradë Celsius

Autori: Gazeta inFokus 16:54 | 23 April 2022

Dita e nesërme do të karakterizohet me mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira të pakta rrëzë relievit malor.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18 deri në 24 gradë Celsius.

Po ashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i juglindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Të tjera