Lajme

Nesër rifillojnë negociatat VV-LDK, takohen Kurti dhe Mustafa

Autori: Gazeta inFokus 21:52 | 03 December 2019

Nesër kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Isa Mustafa i LDK-së, do të takohen përsëri.

Takimi mes tyre për krijimin e Qeverisë pritet të realizohet pas vizitës së një përfaqësuesi të rëndësishëm ndërkombëtar.

Klan Kosova mëson se palët do të tentojnë të gjejnë zgjidhje për ndarjen e resorëve ministrorë dhe pozicioneve të rëndësishme në hierarkinë shtetërore.

Ata të Hënën kanë zhvilluar një takim, por që ka përfunduar pa arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje.

Të tjera