Lajme

Nesër në mbarë Kosovën Grevë 24 orëshe në shëndetësi!

Autori: Gazeta inFokus 11:11 | 26 April 2017

Punëtorët shëndetësor në mbarë Kosovën nesër do të hyjnë në grevë të përgjithshme 24 orëshe në të gjitha insitucionet shëndetësore të vendit.

Siç bën të ditur Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës gjatë kësaj kohe do të punojë vetëm njësia me rëndësi vitale.

“Me këtë rast kërkojë nga populli mirëkuptim,  greva jonë përveç kërkesave për përmirësim dhe rritjen e mirëqenies së punëtorëve shëndetësorë ka të bëjë edhe me përmirësimin e cilësisë të shërbimit ndaj popullatës tonë”.

-Advertisement-

“E lus opinionin e përgjithshëm që të na mirëkuptoj dhe ditën e Grevës mos të paraqitën ata që nuk kanë nevojë urgjentë për shërbime shëndetësorë”, bën të ditur kjo sindikatë.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Në qendër të Prishtinës, hap dyert Derand Hotel

Të tjera