Lajme

Nesër diskutohet për Kosovën në Kombet e Bashkuara

Autori: Gazeta inFokus 13:40 | 15 May 2017

Në New York, nesër do të mbahet seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën.

Në këtë takim, Serbinë do të përrfaqësojë Ministrja e Drejtësisë Nela Kuburoviq.

Në këtë seancë do të shqyrtohet raporti i rregullt tremujor i sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres lidhur me punën e UNMIK-ut dhe situatën në Kosovë në periudhën nga 16 janari deri më 15 prill të këtij viti.

Vip Card e Petrol Company ofron tri herë zbritje

Të tjera