Lajme

Nervozohët i moshuari: Albin Kurti nuk është për shtet, shkoi në Amerikë me pare tona

Autori: Gazeta inFokus 17:13 | 05 June 2022

Një i moshuar ka shprehur pakënaqësinë e tij me kryeministrin Albin Kurti, konkretisht vizitën që ky i fundit bëri në Amerikë.

Ai ka thënë se Kurti ka tradhtuar qytetarët pasi nuk i ka rritur as pensionet siç ka premtuar.

“Me pare tona ai i qet jashtë dhe i kursen atje. Nuk është për shtet, kur populli nuk i besojnë ai s’di pse rrinë aty. I ka tradhtu popullin, ama votën, ta rriti rrogën, ta rriti pensionin, asnjërën hiç, shkon e rrinë nëpër Amerikë, kush nuk i ka dale”, ka thënë i moshuari për Kosovapress, transmeton Reporteri.net.

Kujtojmë se Kurti qëndroi rreth 18 ditë në Amerikë, por nuk u takua me presidentin Joe Biden.

Të tjera