Lifestyle

Nëna tregon sekretin se si gjeti tri herë binjakë pa IVF

Autori: Gazeta inFokus 20:46 | 02 February 2018

Një nënë e shtatë fëmijëve zbuloi se sa është e mahnitur që ngeli shtatzënë tri herë me binjakë, në një intervistë për Daily Mail.

Misty Lang, 35-vjeçare, nga Uashington, është një grua binjake vetëvetiu, e cila thotë se është mahnitur se si kishte arritur të ngelej shtatzënë tri herë me binjakë, duke thënë se sekreti i vetëm i këtij fenomeni është gjenetika, transmeton Gazeta Shneta.

Tani Misty dhe burri i saj Petër, 32-vjeçar, jetojnë një jetë të zënë me shtatë fëmijët e tyre: binjakët Alex dhe Lexie, nëntë vjeç, Calista, shtatë vjeç, binjakët Lacie dhe Nash, pesë vjeç dhe Lana e Phoenix, dhjetë javë.

-Advertisement-

Familjës së përbërë nga nëntë anëtarë i duhet t’i lajnë katër herë në ditë pjatat dhe shpenzojnë 300 euro sa herë që blejnë artikuj ushqimorë.

Kështu, sipas studimeve, ekziston një shans prej 1 në 500.000 gra që të lindin tri herë radhazi binjakë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
BKT Kosova synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Të tjera