Lajme

Nëna e tre fëmijëve nga Lipjani ka nevojë për ndihmë urgjente për trajtim në Turqi

Autori: Gazeta inFokus 22:38 | 27 April 2022

Nëna e tre fëmijëve nga Lipjani, Refadie Seferi po lufton me jetën. Sonte ajo ka udhëtuar drejt Turqisë me aeroplan special.

41 vjeçares i duhen 69.300 euro për të shpëtuar jetën, shumë kjo e papërballueshme për familjen e saj.

Fondacioni Humanitar “Avni Hyseni” në emër të familjes Seferi, në këtë Natë të Madhe të Kadrit i drejtohet shqiptareve kudo në Kosovë e diasporë ta ndihmojnë nenën e tre fëmijëve te cilët i qëndruan afër deri ne momentin e nisjes për Turqi.

Ata besojnë te mrekullia e Zotit, por edhe tek mbështetja e shqiptarëve që do e ndihmojnë nënën e tyre.

Rifadie Seferi vuan nga sëmundje të shumta, gjakderdhje ne tru, probleme me zemër si dhe infeksion në gjak trombozë.

Mundësitë për të ndihmuar Shaban Demajn janë këto:

Depono para në llogarinë bankare në BKT:

Fondacioni Humanitar Avni Hyseni.

– Rruga Ramush Lajqi, Pejë, 30000 Kosovë.

– Transfer brenda Kosovës në llogarinë bankare ne Banka Kombëtare Tregtare: 1920004242031191

– Transfer jashtë Kosovës në llogarinë bankare, Banka Kombëtare Tregtare:

– IBAN : XK05 1920004242031191

– SWIFT CODE: NCBAXKPR

– Nr. kontaktit: +38349853112 – Fondacioni Humanitar Avni Hyseni.

– Western Union, Moneygram, Ria

– Afrim Seferi – bashkeshorti, nr. kontaktues +383 44 726 216

– Basri Sylejmani – familjarë nr. kontaktues +383 45 525 430.

Të tjera

rel="nofollow"