Lajme

Nëna braktis dhe ushtron dhunë ndaj fëmijës së saj, arrestohet nga Policia

Autori: Gazeta inFokus 09:56 | 03 June 2023

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një femër në Mitrovicë, pasi që e njëjta dyshohet se ka keqtrajtuar dhe ushtruar dhunë ndajë fëmijës së saj.

Siç thuhet në njoftim, rastin ka ndodhur më 2 prill.

“Është arrestuar e dyshuara femër kosovare pasi e njëjta kishte keqtrajtuar dhe ushtruar dhunë ndaj fëmijës së saj. Zyrtarët e Qendrës për Punë Sociale kanë strehuar fëmiun në një strehimore familjare”, thuhet në njoftim.

Policia shton tutje, se e dyshuara është liruar në procedurë të rregullt.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Nesër në Universum Ferizaj mbahet testi për BURSA të plota në Infermieri dhe PUNËSIM në Gjermani

Të tjera