Lajme

Në vizitën e sotme të Ramës në “Devolli Corporation” ishin të ftuar edhe krerët e mbi 50 bizneseve

Autori: Gazeta inFokus 22:30 | 19 June 2022

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndron në Kosovë ndërkaq sot së bashku me disa ministra vizitoi dy fabrikat e eksportuesit më të madh kosovar “Devolli Corporation”.

Ai u mahnit me atë që pa në këto dy hapësira prodhimi në Kosovë, M&Sillosi dhe Comodita, ndërsa në këtë ngjarje, ishin të ftuar edhe krerët e mbi 50 bizneseve ndër më të fuqishmet në vend, përcjell klankosova.tv.

Për më shumë ndiqni listën si vijon më poshtë:

Të tjera