Lajme

Në Rahovec përpos rrushit mbillet edhe kanabis

Autori: Gazeta inFokus 10:24 | 23 November 2021

Rahoveci njihet si vendi ku kultivohet më së shumti rrushi, por të hënën në Rahovec janë konfiskuar katër bimë narkotike të llojit kanabis sativa, shkruan Gazeta Infokus.

Bimët narkotike dyshohet që janë mbjellë nga persona të panjohur.

Rasti po cilësohet si prodhim dhe përpunim i substancave narkotike, ndërsa rasti është nën hetime. /Gazeta Infokus/

Të tjera