Lajme

Në Podujevë hajnat në kohën e iftarit vodhën para dhe ari në vlerën e 4000 eurove

Autori: Gazeta inFokus 20:49 | 22 April 2022

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në Shakovicë të Podujevës, gjatë së enjtes.

Rasti dyshohet të ketë ndodhur kur familja Elezi kishin shkuar në iftar tek vajza e tyre.

Në atë kohë disa hajdutë i vodhën 800 euro dhe rreth 4000 euro vlerë ari brenda shtëpisë së tyre.

“I kanë marrë 800 euro dhe dukat asaj resë, krejt çka ka pas ja kanë marrë”, tha për Klan Kosovën pronari i shtëpisë.

“S’ka parë askush asgjë, ka qenë vakt iftari sigurisht”, theksoi ai.

Rasti është raportuar tek organet e rendit të cilat tani po e hetojnë rastin.

Të tjera