Lajme

Në Natën e Kadrit vdes i riu nga Skenderaj, ishte mësimdhënës

Autori: Gazeta inFokus 10:39 | 20 May 2020

Në Natën e Kadrit ka vdekur në moshë të re, Anton Aliu nga fshati Rezallë i Skenderajt.

Ai ishte ndër studentët më të mirë që kishte Univeristeti i Prishtinës, si dhe njihej si besimtar i devotshëm që mbante me përpikmëri parimet e fesë Islame.

Ai gjithashtu ishte edhe mësimdhënës në fshatin e tij.

Miqtë e tij kanë shprehur dhimbjet më të mëdha për humbjen e Aliut.

Të tjera