Lajme

Në Maqedoninë e Veriut 31 të vdekur dhe 977 raste të reja me COVID 19

Autori: Gazeta inFokus 20:38 | 17 November 2020

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka bërë te ditur se gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 2 930 teste të dyshuara për COViD-19, prej tyre 977 kanë rezultaur pozitivë me koronavirus, ose 33 per qind e testeve.
Ministria ka konfirmuar se gjatë kësaj periudhe 31 pacientë nuk kanë arritur të fitojnë betejën me coronavirusin. Ndërsa janë shëruar edhe 843.

Të tjera