Lajme

Në kufirin Mal i Zi – Kroaci konfiskohen 64 kg drogë, arrestohen dy shqiptarë

Autori: Gazeta inFokus 09:21 | 01 May 2017

Në vendkalimin kufitar Debeli breg, në kufi me Kroacinë, policia malazeze la konfiskuar rreth 64 kilogramë drogë, skank dhe ka arrestuar dy shtetas të Shqipërisë, transmeton Koha.net.

Droga u gjet në autobusin me targa të Malit të Zi, i cili, përmes Splitit qarkullonte në relacionin Podgoricë – Zagreb pas njoftimit të shoferit se në bagazhin e autobusit gjendeshin tri çanta të dyshimta udhëtarësh, përcjellin medie malazeze kumtesën e policisë.

Në kumtesë thuhet se të gjithë udhëtarët kishin mohuar të jenë pronarë të valixheve dhe për këtë arsye u bë kontrolli detaj e më pas edhe përpunimi kriminalistik. Pas kësaj, sipas kumtesës, u verifikua se droga u përkiste shtetasve shqiptarë dhe u arrestuan A.F. (39) dhe V.K. (24 vjeçar).

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera