Lajme

Në këto vende të prekura nga tërmeti mungojnë ndihmat, ja kontaktet

Autori: Gazeta inFokus 15:57 | 28 November 2019

Pas tërmetit vdekjeprurës që goditi Shqipërinë, qytetarë vullnetarë nga mbarë trevat shqiptare po vazhdojnë të grumbullojnë ndihma për personat e prekur nga kjo tragjedi.

Pranvera Guma Gagani, Ergisa Bejkollari dhe Luis Bekteshi kanë shpërndarë një listë, të Bashkisë së Durrësit për organizimin dhe orientimin e ndihmave në vendet e duhura.

Sipas kësaj liste në Borizane akoma askush nuk ka shkuar ne vendin e ngjarjes.
Për këtë mund të kontaktohet me Bardhyl Maja në numrin +355688512131

Gjithashtu në bazë të kësaj liste, në Bubq rreth 100 familje kanë nevojë për ushqim, ujë, çadra dhe 5 karrige me rrota.

Për këtë mund të kontaktohet me Qemal dhe Pellumb Daci në numrin 0692046100 si dhe Shefqet Karajn në numrin 069 229 7235

Drac – Akoma askush nuk ka shkuar në vendin e ngjarjes ka nevojë urgjente për çadra dhe ky është numri i kontaktit 0698972138

Ndërkohë edhe në Manez janë rreth 250 familje të cilat kanë nevojë për veshmbathje, dyshek e batanije si dhe ushqim.

Ndihmat për këto familje mund të dërgohen në fshatin Kucuk dhe fshatin Lagje e Re, ndërkaq ky është numri i kontaktit 068 202 0316.

 Gazeta inFokus iu sjellë listën e plotë.

Të tjera