Lajme

Në këtë mënyrë shemben ndërtesa në Durrës (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 16:38 | 04 December 2019

Dy ndërtesa janë shembur me shpërthim të kontrolluar.

Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar dëme strukturore në godinat që ndodhen në Shkozet, ndaj dhe Shtabi i Emergjencave ka vendosur shembjen e saj.

Forcat xheniere po merrem me hapjen e vrimave në mure për vendosjen e eksplozivit.

Sot efektivët e Batalionit të Xhenios të Forcave të Armatosura po punojnë për shembjen e kontrolluar të 2 objekteve 5-katësh në Shkozet, të klasifikuar si të pabanueshëm nga ekspertët dhe të caktuar për t’u shembur.

Shembja e kontrolluar e objektit të parë u krye sot rreth orës 15:00.

Një ditë më parë në lagjen 13 në Durrësit u shemb po me eksploziv një pallat 6-katësh.

Shikojeni videon e plotë.

Të tjera