Lajme

Në fund të javës pritet që të shkojë në Qeveri programi qeverisës

Autori: Gazeta inFokus 16:02 | 03 May 2021

Këtë javë pritet që të jetë gati plani qeverisës i Qeverisë Kurti 2.

Kështu kanë bërë të ditur burimet e “Reporteri.net” brenda Qeverisë.

Ky burim i tha Gazetës që në fund të javës pritet të jetë gati dhe më pas të hidhet në votim.

Gjithashtu, grupi parlamentar i Vetëvendosjes sot ka mbajtur një takim të mbyllur.

Arsyeja e këtij takimi ishte diskutimi i pikave të plan-programit qeverisës.

Në këtë takim që morën pjesë disa anëtarë të kabinetit qeveritar dhe deputetë, kishte filluar qysh në mëngjes nga ora 09:00 e kishte zgjatur deri më ora 13:00.

Të tjera